Kino ms / Anna Halprin:

ms2, ul. Ogrodowa 19
31 lipca 2013, środa, g. 18.00

Reżyseria, zdjęcia, montaż: Andy Abraham Wilson
2003, 45 min.

Anna Halprin jest pionierką tańca współczesnego. Swoją metodę twórczą opiera na eksperymencie i wspólnym poszukiwaniu zamiast na standardowej relacji uczeń-nauczyciel. Podczas jej warsztatów w studiu na świeżym powietrzu wspólnie badano anatomię jako podstawę ruchu, budowano doświadczenie poprzez improwizację i znoszono granice między dyscyplinami, włączając w sytuacje ruchowe malarzy, rzeźbiarzy, muzyków.

Anna Halprin bada źródła ruchu oraz jego strukturę i dynamikę, sięgając po rytuały i mity. W latach 1955 – 1965 prowadziła cykl warsztatów dla tancerzy (Dancers Workshops) w San Francisco. Uczestnictwo w nich okazało się przełomowym doświadczeniem dla takich tancerzy i choreografów, jak Simone Forti, Trisha Brown czy Yvonne Rainer.

W 1978 roku Halprin założyła Instytut Tamalpa (http://www.tamalpa.org), który stał się instytucjonalną bazą jej edukacyjnych i artystycznych działań. W roku 1981 rozpoczęła pracę nad projektem poszukiwania ciągle żywych mitów i rytuałów poprzez taniec w relacji z otoczeniem. Film Powracając do domu to pokłosie tych poszukiwań.

Unisono
Justyna Calińska, Aleksandra Borys, Marysia Zimpel
Produkcja: 2013, 20 min.

Tego dnia pokażemy również film Unisono z udziałem Aleksandry Borys oraz Marysi Zimpel, autorstwa Justyny Celińskiej. Film zapowiada prezentację projektu UNISONO re//mix Anna Halprin (produkcja: komuna // warszawa), która będzie miała miejsce 3 sierpnia o g. 19.00 w sali wystaw czasowych ms2. Projekt bada idee Anny Halprin - sposoby harmonijnego funkcjonowania ciała tancerza w przestrzeni otwartej, poza studiem i sceną.

TRAILER

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.