Jessica Morgan - The World Goes Pop

ms2, ul. Ogrodowa 19
24 kwietnia 2014, czwartek, g. 18.00

Na spotkaniu Jessica Morgan zaprezentuje efekty pracy nad wystawą „The World Goes Pop”, której otwarcie w Tate Modern planowane jest we wrześniu 2015 roku. Wystawa stanowi próbę rzucenia wyzwania uproszczonym teoriom dominującym w prezentacjach pop-artu oraz zbadanie tych działań, które wymykają się interpretacjom głównego nurtu.

Zachodni świat po wojnie został zdominowany przez amerykańską gospodarkę, kulturę i media. W reakcji na to pop-art przybierał czasem formę destabilizującego odwrócenia normatywnych znaczeń kojarzonych z amerykańską kulturą i konsumpcjonizmem. Najbardziej efektywnie dialektyka ta została wykorzystana przez feministki i ruchy polityczne krytykujące hegemonię USA, z wykorzystaniem estetycznej atrakcyjności masowo sprzedawanych produktów.

Jessica Morgan - zanim dołączyła do zespołu londyńskiego Tate Modern była głównym kuratorem w ICA w Bostonie, gdzie zorganizowała wystawy prac m.in. Ellen Gallagher, Olafur Eliasson, Rineke Dijkstra. Wcześniej była asystentką  kuratora w Muzeum Sztuki Współczesnej w Chicago a także kuratorką wielu wystaw indywidualnych i grupowych. Pracowała z artystami takimi jak: Saloua Raouda Choucair, Gabriel Orozco, John Baldessari, Martin Kippenberger, Carsten Höller. Jessica Morgan jest dyrektorem artystycznym 10ego Gwangju Biennale w 2014 roku – jednej z najważniejszych imprez artystycznych w Azji.

Wstęp wolny.

Partner:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.