Jam kontakt improwizacji; prowadzenie: Sebastian Flegiel z udziałem Yaniva Mintzera, z improwizowaną muzyką Suavasa Lewego i Piotra Gwadery

ms2, ul. Ogrodowa 19
21 sierpnia 2013, środa, g. 18.00

Jam to dynamiczna i otwarta forma praktykowania kontakt improwizacji. Nazwę swoją wzięła oczywiście od muzyków, którzy w ramach jam sessions spotykają się, by improwizować w ramach uzgodnionej struktury i czasu. Kontakt improwizacja to technika taneczna z określonymi zasadami, jednak ruchowa interpretacja jej „kodeksu” pozostaje otwarta – dlatego każde spotkanie to okazja do głębszego zrozumienia jej podstaw, poszerzania granic i wymiany doświadczeń.

Sebastian Flegiel - tancerz, nauczyciel kontakt improwizacji, doświadczony w rozmaitych technikach tanecznych i ruchowych. Organizuje, a także prowadzi warsztaty i zajęcia z kontakt improwizacji. Uczestniczył w wielu przedsięwzięciach artystycznych w Wielkiej Brytanii, Francji, Słowacji, Niemczech oraz w przedstawieniach teatralnych w Polsce, Hiszpanii, Francji, Włoszech i Słowacji. Jest uczestnikiem ECITE (Europejska Wymiana Nauczycieli Kontakt Improwizacji).

Yaniv Mintzer - muzyk, tancerz, terapeuta, nauczyciel. Praktykuje i uczy kontakt improwizacji od 2004 roku. Uczył się od wielu doświadczonych nauczycieli, takich jak: Andrew Harwood, Nancy Stark Smith, Peter Bingham and Martin Keough. W ciągu ostatnich trzech lat komponował i tworzył improwizowaną muzykę do teatru, tańca i improwizowanych performansów w Izraelu, Rosji, Japonii i Europie Wschodniej. Uczy kontakt improwizacji i improwizacji między innymi w Yafo Group School w Tel Avivie i na Uniwersytecie w Haifie. Pracuje jako terapeuta metody Ilan Lev (www.ilanlev.org) z niezależnymi tancerzami i grupami (Batsheva, Vertigo).

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.