Jakub i Anna Górniccy, prezentacja materiałów z podróży śladami Bronisława Malinowskiego i Witkacego do Cejlonu i Australii Zachodniej

ms1, ul. Więckowskiego 36
11 czerwca, środa, g. 18.00

Ania i Jakub Górniccy w lutym 2012 roku wyruszyli w podróż „Szukając Witkacego” na Sri Lankę, do Australii i potem do Petersburga, zafascynowani życiem Stanisława Ignacego Witkiewicza, który dokładnie sto lat temu wyjechał ze swoim przyjacielem Bronisławem Malinowskim w podróż statkiem przez Ocean Indyjski.

Ze swojej wyprawy stworzyli multimedialną opowieść wzbogaconą komiksem, filmem i zdjęciami, za którą zdobyli nagrodę główną w najstarszym konkursie witkacowskim „Witkacy pod strzechy”. Państwo Górniccy opowiedzą o tym, co udało im się odszukać, pokażą, jak wyglądał Cejlon sto lat temu i czym różniła się podróż Witkacego od tej, którą odbyli za nim.

Ania Górnicka – dziennikarka, redaktorka, specjalistka od komunikacji społecznej. Pracowała m.in. w tygodniku „Wprost”, Wydawnictwie Szkolnym PWN, Sage, obecnie w PZU.

Jakub Górnicki – dziennikarz i bloger, współtworzy Fundację ePaństwo. Pracował dla Sourcefabric, organizacji tworzącej wolne oprogramowania dla mediów, obecnie nadzoruje wdrażanie nowych portali dla mediów w Gruzji, Turcji, Jemenie oraz Ghanie.

Opis podróży na blogu: podrozniccy.com

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.