Iwona Olszowska - wykład performatywny o kontakt improwizacji

ms2  ul. Ogrodowa 19
7 czerwca 2013, piątek, g. 19.00

Wykład performatywny (z ang. lecture performance) to sposób przekazywania teorii połączony z pokazem praktycznego zastosowania wiedzy. Iwona Olszowska wraz z zaproszonymi przez siebie tancerzami opowie i pokaże nam na czym polega technika kontakt improwizacji.

Iwona Olszowska - tancerka, choreograf, pedagog tańca współczesnego, świadomości ciała, kontakt improwizacji oraz improwizacji jako performance; dyplomowany instruktor Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering. Kierownik artystyczny Eksperymentalnego Studia Tańca  EST w Hurtowni Ruchu w Krakowie. Uczy w krakowskiej PWST, na kursach instruktorskich, studiach zaocznych oraz warsztatach tańca i festiwalach kontakt improwizacji w Polsce i za granicą (Ukraina, Anglia, Rosja, Mołdawia, Niemcy, Włochy). Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie, w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz festiwalach tańca w Polsce.

W wykładzie performatywnym udział biorą:

Iwona Olszowska, Dominika Szala-Wentland, Alicja Miszczor-Jobda, Piotr Skalski, Małgorzata Werbińska (EST / Hurtownia Ruchu w Krakowie) oraz Krzysztof Skolimowski, Anna Skolimowska, Wojciech Łaba, Aleksandra Klimiuk, Martyna Jagodyńska, Jacek Owczarek (Pracownia Fizyczna w Łodzi)

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.