Ilona Trybuła i DJ Lenar: Improwizacja wokół Katarzyny Kobro

ms2, ul. Ogrodowa 19
7 września 2013, sobota, g. 19.00

Ilona Trybuła i DJ Lenar podjęli się ruchowej interpretacji twórczości Katarzyny Kobro. Będzie to kolejny efekt ich współpracy, która trwa już od trzech lat. W Muzeum Sztuki stworzą spektakl, dla którego inspiracją będą rzeźby Kobro i jej koncepcje czasoprzestrzeni.

Przedstawienie pełne będzie racjonalnego, konceptualnego ruchu. Ilona Trybuła wyjaśnia, że spektakl „dotyczyć będzie przestrzeni kształtowanej dźwiękiem, ciała kształtującego przestrzeń, kształtu i formy, która nabiera znaczenia dopiero w momencie zaistnienia”. DJ Lenar, zainspirowany ruchem eliptycznym rzeźb Katarzyny Kobro i ich usytuowaniem w przestrzeni, będzie starał się skomponować muzykę działającą w przestrzeni dookólnej. Trybuła i DJ Lenar będą podążać za słowami artystki twierdzącej, że rzeźba jest jedynie formą wypuszczoną w przestrzeń, bez psychologii, bez opowieści – wtedy zyskuje swoje właściwe życie.

Ilona Trybuła – tancerka, choreograf, improwizator, nauczyciel, producent spektakli tańca. Związana była z Teatrem Muzycznym w Gdyni, następnie z Warszawską Operą Kameralną. Brała udział w produkcjach telewizyjnych i filmowych, tworzyła choreografie i ruch sceniczny dla teatrów dramatycznych. Od 16 lat działa w Warszawie, specjalizując się w improwizacji tanecznej. Prekursorka tańca improwizowanego w Polsce, promuje i upowszechnia improwizację poprzez liczne projekty artystyczne i edukacyjne. Konsekwentnie tworzy i odkrywa własny język oraz ścieżkę twórczą osadzoną w filozofii, duchowości i aktualności życia. Twórca i dyrektorka artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Tańca Improwizowanego SIC!, Studia Ciało, warszawskiego Kolektywu Melba. Wykładowca improwizacji na Uniwersytecie Muzycznym im Fryderyka Chopina, PWST w Krakowie oraz w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich.

Marcin Lenarczyk - artysta dźwiękowy, muzyk. Występuje również jako DJ. Turntablista. Gra na gramofonie i looperze. Realizator i montażysta dźwięku. Jako DJ Lenar promował nowe techniki grania na gramofonach i płynnie poruszał się po różnych gatunkach muzycznych - od klezmerskiego „Meritum", przez reinterpretacje Lutosławskiego grane z Andrzejem Bauerem, po występy z zespołem Paris Tetris w towarzystwie Marcina Maseckiego. Związany z warszawską sceną niezależną i jazzową oraz z wytwórnią Lado ABC. Od kilku lat zajmuje się realizacją i montażem dźwięku w filmach fabularnych i dokumentalnych (Niezależna Republika Samosiuk, Sala samobójców, Przeżyć Afganistan). Jest także twórcą ścieżki dźwiękowej do Filmowej Kolekcji Bajek – „Opowieści pogranicza".

Na spektakl wstęp wolny, bez rezerwacji.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.