Hasło Cezarego Bodzianowskiego tytułem wystawy w Pałacu Prezydenckim

Z przyjemnością pragniemy donieść, że hasło „Jaka sztuka dziś, taka Polska jutro”, zaczerpnięte z pracy zrealizowanej specjalnie dla naszego Muzeum, stało się tytułem wystawy, którą Muzeum Sztuki Nowoczesnej przygotowało dla Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Autorem hasła jest Cezary Bodzianowski, znany łódzki artysta, laureat Paszportu „Polityki” i bohater ekspozycji „Cezary Bodzianowski. To miejsce nazywa się Jama”, aktualnie prezentowanej w Museum Abteiberg w Niemczech, a od kwietnia w ms1.

Cezary Bodzianowski zaprojektował baner i umieścił go na budynku łódzkiego Muzeum Sztuki w ramach swojej akcji „Prognoza”. Po jej zakończeniu praca trafiła do zbiorów MSN i obecnie jest eksponowana na elewacji tymczasowej siedziby warszawskiego muzeum. Na wystawie pod zapożyczonym od Cezarego Bodzianowskiego tytułem można natomiast zobaczyć dzieła m.in. Pawła Althamera, Wilhelma Sasnala, Aliny Szapocznikow, Piotra Uklańskiego, Artura Żmijewskiego i Sanji Iveković. Wystawa w Pałacu Prezydenckim potrwa do 21 kwietnia 2013. Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.