Harun Farocki (1944-2014)

Z żalem zawiadamiamy, że 30 lipca 2014 roku, zmarł Harun Farocki - wybitny artysta, filmowiec i teoretyk.

Harun Farocki i Antje Ehmann gościli w Muzeum Sztuki w Łodzi z projektem "Praca w jednym ujęciu". Współpraca z dwójką artystów była inspirującym doświadczeniem, podczas którego wiele nauczyliśmy się na temat historii filmu i jego społecznego znaczenia. Harun Farocki dzielił się swoją wiedzą w bezpośredni i otwarty nie tylko z zespołem Muzeum, ale także ze studentami Szkoły Filmowej w Łodzi, z którymi przeprowadził kilkudniowe mistrzowskie warsztaty. Prace studentów znalazły się później na wystawie w Muzeum Sztuki. 

Harun Farocki był kluczową postacią dla sztuki zaangażowanej społecznie, zawsze empatycznej, krytycznej i uważnej. Tak go będziemy pamiętać. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.