"Golgota Picnic" - pokaz w Muzeum Sztuki

ms2, ul. Ogrodowa 19 (sala kinowa)
27 czerwca, piątek, godz. 18:00

STANOWISKO MUZEUM SZTUKI W ŁODZI:

Odwołanie na skutek protestów spektaklu "Golgota Picnic" Rodrigo Garcii przez organizatorów Festiwalu Malta w Poznaniu dowiodło, że prawo do wolności wypowiedzi nadal podlega kwestionowaniu. Państwo, które winno stać na straży tej jednej z podstawowych swobód demokratycznych, tym razem uchyliło się od wypełnienia swej powinności. 

Przygotowany w ramach ogólnopolskiej akcji zainicjowanej oddolnie przez środowisko ludzi kultury pokaz dokumentacji spektaklu „Golgota Picnic” w Muzeum Sztuki jest wyrazem niezgody na ten stan rzeczy. Jest niezbędną w zaistniałej sytuacji interwencją w obronie fundamentalnych wartości demokracji. Kiedy instytucje powołane do ich ochrony zawiodły, potrzebujemy gestów symbolicznych, które są w stanie przywrócić w nie wiarę. 

Jednym z podstawowych misyjnych celów Muzeum Sztuki jest stwarzanie przestrzeni, w której możliwy jest samodzielny i krytyczny namysł nad otaczającą nas rzeczywistością. Zapis spektaklu „Golgota Picnic” prezentujemy, by ten cel wypełnić: pragniemy dać szansę każdemu, kto jest tym zainteresowany, do wyrobienia sobie własnego, samodzielnego i krytycznego sądu na temat tego żywo ostatnio dyskutowanego dzieła.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.