Fotografia lwowska w czasach II RP - wykład Adama Soboty

INFO

Miejsce

ms², sala audiowizualna

Czas

12.12.2017, 18:00

Wydarzenie towarzyszące wystawie Montaże. Debora Vogel i nowa legenda miasta.

Wykład dotyczył będzie najwybitniejszych twórców posługujących się medium fotograficznym w międzywojennym Lwowie. Ukazywał będzie zaplecze naukowe i społeczne działalności twórczej w fotografii, powiązanej również z filmem i sztuką awangardową (fotomontaże). Uwydatniony zostanie wielokulturowy aspekt działalności lwowskich twórców.

dr Adam Sobota - starszy kustosz w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, w którym kieruje Działem Fotografii. Jednym z tematów, którymi wielokrotnie się zajmował, jest historia fotografii we Lwowie. Publikacje książkowe: Szlachetność techniki. Artystyczne dylematy fotografii w XIX i XX wieku (2001); Nowe horyzonty w nowych mediach. Zjawiska sztuki polskiej w latach 1945-1981 (2017).

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.