FIND ART - finisaż wystawy

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36

Czas

27 sierpnia 2017, godz. 17:17

W nadchodzącą niedzielę (27.08) o godzinie 17:17 odbędzie się finisaż wystawy FIND ART, będącej częścią projektu Translocal. Museum as a Toolbox. To ostatnia już szansa na zapoznanie się z niezwykłą wystawą, w ramach której w rolę kuratorów sztuki wcielili się gimnazjaliści i licealiści z łódzkich szkół. Ich unikalne spojrzenie na świat zaowocowało nietypową dla muzeum selekcją dzieł, przypisanych do trzech haseł: Find art (Znajdź sztukę), When does contemporary art become ancient? (Kiedy sztuka współczesna staje się zabytkowa?) oraz When will we be able to touch everything in the museum? (Kiedy będziemy mogli dotknąć wszystkiego w muzeum?). Każde z nich reprezentuje zagadnienia i pytania stawiane przez nastoletnich twórców wobec instytucji muzeum. 

Podczas finisażu młodzi kuratorzy nie tylko zaprezentują po raz ostatni swoją kolekcję, ale i oprowadzą chętnych po wystawie. 

Fakt, że to właśnie grupa młodzieży we współpracy z zespołem muzeum stworzyła kuratorską koncepcję ekspozycji oraz wybrała dzieła i zaprojektowała przestrzeń wystawienniczą, jest nie tylko wdrożeniem nowej metody działania w instytucji, ale także szansą na spojrzenie na kolekcję ms z zupełnie nowej perspektywy.

Na ekspozycji pojawiły się dzieła z kolekcji muzeum oraz udostępniona na prośbę uczestników projektu praca autorstwa Karola Radziszewskiego.

Artyści: Joseph Beuys, Jan Hamilton Finlay, Władysław Hasior, John Hilliard, Jerzy Jarnuszkiewicz, Katarzyna Kozyra, Jiři Kolař, Edward Krasiński,  Roman Opałka, Karol Radziszewski, Jadwiga Sawicka, Jerzy Stajuda, Antoni Starczewski, Krzysztof Wodiczko, Julita Wójcik

Kuratorzy: Julia Lewańska, Dominika Grzelak, Michał Kropiwnicki, Helena Sej, Maria Dorenda, Zuzanna Masierek, Sabina Bałulis, Weronika Ławniczak, Natalia Mularska, Julia Kaczmarek, Marta Miniszewska

Opieka nad projektem:

kuratorka wystawy, edukatorka: Agnieszka Wojciechowska-Sej
edukator: Leszek Karczewski
kurator: Łukasz Zaremba
edukatorka, scenograf wystawy: Maja Pawlikowska
koordynatorka: Martyna Dec

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.