Fałszerze, trup i rozgrzebana wystawa dadaistów - Noc muzeów w Muzeum Sztuki [od 18:00 do 1:00]

ms1, ul. Więckowskiego 36, ms2, ul. Ogrodowa 19
16/17 maja 2015, sobota/niedziela, g. 18.00 – 1.00
(wstęp do 00.30)

W Noc Muzeów widzowie będą musieli uruchomić swoją czujność i poczucie humoru - w ms2 poprosi ich o pomoc muzealna policja, a w ms1 trzeba będzie uważnie patrzeć pod nogi…

W ms2 w czasie Nocy Muzeów otwarte będą dwie wystawy: „Atlas nowoczesności” i „Magda Moskwa. Nomana". Na pierwszej z nich publiczność będzie miała zadanie godne detektywów i znawców sztuki współczesnej. Na każdym piętrze ekspozycji stałej Kolekcji Sztuki XX i XXI wieku pojawi się fałszywe dzieło. Zadaniem widzów będzie je odnaleźć. Każdy otrzyma ankietę, w której będzie mógł uzasadnić, z jakich powodów uważa, że dane dzieło jest fałszywe. 

Po zakończeniu akcji prawidłowe odpowiedzi zamieścimy na muzealnym fanpage’u (Facebook) - dopiero wówczas okaże się, które dzieła nie były prawdziwe i kto wykazał się największą czujnością, umiejętnościami i pomysłowością.

Natomiast w ms1 trzeba będzie uważać pod nogi ze względu na leżące młotki i poziomice. Na ostatnim piętrze będzie można zobaczyć w montażu wystawę sztuki dadaistycznej, która otwarta zostanie dopiero 12 czerwca. Dystans i poczucie humoru przydadzą się także podczas zwiedzania znajdującej się piętro niżej wystawy „Związki Rozwiązki” Joanny Malinowskiej i CT Jaspera. W przestrzeni tej ekspozycji wykonany zostanie utwór „Kwintet smyczkowy na dwie altówki, dwie wiolonczele i trupa”.

Wstęp wolny.

WYSTAWY:

ms1, ul. Więckowskiego 36

CT Jasper i Joanna Malinowska. Związki Rozwiązki (ostatnia szansa!)
oraz ekspozycja specjalna: Impuls dadaistyczny ekipy technicznej

ms2, ul. Ogrodowa 19

Magda Moskwa. Nomana (ostatnia szansa!)
Atlas Nowoczesności.  Kolekcja sztuki XX i XXI wieku 

AKCJE:

Kwintet smyczkowy na dwie altówki, dwie wiolonczele i trupa
ms1, ul. Więckowskiego 36
koncert o godz. 21.00

Noc fałszerzy
ms2,ul. Ogrodowa 19
akcja od godz. 18.00

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.