Emancypacja na Dzień Kobiet

ms2, ul. Ogrodowa 19
8 marca 2014, sobota, g. 11:11

Zmiana. Mój problem jest problemem kobiety - to zapis filmowy akcji Ewy Partum, której połowę ciała na oczach zgromadzonej publiczności „postarzali” zaproszeni charakteryzatorzy. Z kolei cykl fotografii Ahlam Shibli dokumentuje życie współczesnych Beduinów w Galilei w momencie gdy ich tradycja i sposób życia zagrożone są przez wymuszane osiedlenia. Prace te na wystawie Atlas Nowoczesności współtworzą część poświęconą zagadnieniom Emancypacji.

Z okazji Dnia Kobiet Małgorzata Wiktorko przedstawi prezentacje na temat zagadnienia emancypacji w sztuce współczesnej oraz oprowadzi po części wystawy Atlas Nowoczesności w której prace dotykające tego problemu zostały zgromadzone.

Informujemy, że 8 marca wszystkim kobietom przysługuje bezpłatny wstęp do wszystkich trzech oddziałów Muzeum Sztuki.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.