Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Sztuki w Łodzi

ms², ul. Ogrodowa 19
22 kwietnia 2017, sobota, godz.: 12.00-13.00, wstęp: 1 zł

Muzeum Sztuki w Łodzi kolejny raz zaprasza do powolnego kontemplowania dzieł sztuki. 

Dzień Wolnej Sztuki ma skłonić do refleksji: ile czasu spędzamy na oglądaniu jednej pracy? 8 sekund? Badania mówią, że taka jest średnia wśród zwiedzających. Czy Twoja wizyta w muzeum to tak naprawdę jeden wielki maraton, podczas którego chcesz zobaczyć wszystkie obiekty pokazywane w salach ekspozycyjnych? Muzea mają inspirować, a nie męczyć – dlatego proponujemy Wam Dzień Wolnej Sztuki.

W ciągu godziny przyjrzyj się pięciu wybranym przez Muzeum obiektom i oglądaj je POWOLI. Zastanów się, co dokładnie widzisz. Jakie emocje w Tobie wywołują. Posłuchaj, co do Ciebie mówią. Przed każdym dziełem stoją nasi wolontariusze, którzy będą pomagać Wam w wolnym oglądaniu sztuki. Spróbują Was pobudzić do dyskusji i zainspirować do zastanowienia się nad tym, co widzicie. Po godzinie pójdziemy we wskazane miejsce i porozmawiamy o Waszych wrażeniach.

Chcemy pokazać, że sztukę można oglądać świadomie, z rozmysłem i bez kompleksów, że nie ma się odpowiedniej wiedzy czy wykształcenia. Przekonamy Was, że każdy obiekt ma do opowiedzenia swoją historię, którą możemy sami odkryć.

Lista prac:
Katarzyna Kobro, „Akty”, ok. 1948-49
Alina Szapocznikow, „Goldfinger”, 1965
Günter Uecker, „Białe pole. Hommage á Strzemiński”, 1970
Władysław Strzemiński, „Meble”, 1947-48
Fred Sandback, „Bez tytułu”, 1970

Do wszystkich dzieł dostępna będzie audiodeskrypcja przygotowana pod kątem osób niewidomych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.