Dzień Wolnej Sztuki 2015

ms2, ul. Ogrodowa 19
18 kwietnia 2015, sobota, od godziny 12.00 

Czy wizyta w muzeum to tak naprawdę jeden wielki maraton, podczas którego trzeba zobaczyć wszystkie pokazywane na ekspozycjach obiekty? Badania mówią, że gość muzeum spędza przed każdym z dzieł sztuki coraz mniej czasu, statystycznie zaledwie osiem sekund. Muzeum Sztuki próbuje odwrócić tę tendencję. Zachęcamy do przyjrzenia się pięciu wybranym obiektom i oglądania ich powoli. Proponujemy podyskutowanie z innymi zwiedzającymi oraz z naszymi edukatorami, którzy w Dniu Wolnej Sztuki będą obecni przy wybranych pracach od godz. 12:00 (przez godzinę).

W tym roku wytypowanych zostało pięć prac Władysława Strzemińskiego prezentowanych na wystawie „Atlas Nowoczesności”:

  1. Bezrobotni 1934 r.
  2. Powidok światła (Kobieta w oknie) ok. 1949 r.
  3. Kompozycja architektoniczna 13c 1929 r.
  4. Kompozycja unistyczna 14 1934 r.
  5. Na okopy, z cyklu: Tanie jak błoto 1944 r.

Specjalnie dla osób z dysfunkcją wzroku przygotowano audiodeskrypcję, czyli słowny opis dzieł oraz tyflografiki - reprodukcje dzieł o zmiennej fakturze pozwalające za pomocą dotyku zapoznać się z ich kompozycją. Osoby niewidome zbierają się o godzinie 12.00 przy kasie ms2, skąd zostaną poprowadzone przez koordynatora Dnia Wolnej Sztuki do kolejnych pięciu dzieł biorących udział w akcji.

Strona akcji: http://dzienwolnejsztuki.pl/

W Dniu Wolnej Sztuki zapraszamy również do ms1 na koncert Kwintetu smyczkowego na dwie altówki, dwie wiolonczele i trupa.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.