Dzień Wolnej Sztuki

ms1, ul. Więckowskiego 36
ms2, ul. Ogrodowa 19
27 kwietnia 2013, sobota, g. 12.00-13.00

Wchodząc do muzeum, czujemy presję choć pobieżnego obejrzenia wszystkich dzieł, które się w nim znajdują. Lekarstwem na ekspresowe zwiedzanie jest ruch Slow Art - wolnej, a raczej powolnej sztuki. W wybranym dniu w roku, muzea na całym świecie zrzeszone pod szyldem akcji, organizują  zwiedzanie muzeów z założeniem skupienia uwagi odbiorcy na pięciu wybranych obiektach.

W sobotę, 27 kwietnia w godzinach 12.00-13.00, do „wolnego zwiedzania” przygotowano w ms1 Salę Neoplastyczną  zaprojektowaną przez Władysława Strzemińskiego.

W budynku ms2 na ulicy Ogrodowej będą prezentowane: obraz Enrico Prampolini „Tarantella", projekcja Magdaleny Fernandez Arriagi "Ara ararauna", obiekt Katarzyny Kobro „Kompozycja przestrzenna nr 4" oraz fotomontaż Kazimierza Podsadeckiego - „Miasto młyn życia".

Dzieła będą także dostępne dla osób niewidomych dzięki audiodeskrypcji. Pomysłodawcą i partnerem projektu wprowadzenia udogodnień dla niewidomych i niedowidzących jest Fundacja Audiodeskrypcja.

Wstęp w tym dniu do obu oddziałów Muzeum będzie bezpłatny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.