Dzień Wolnej Sztuki

ms², ul. Ogrodowa 19 
23 kwietnia 2016, sobota, od godziny 12.00 

Czy wizyta w muzeum to tak naprawdę jeden wielki maraton, podczas którego trzeba zobaczyć wszystkie pokazywane na ekspozycjach obiekty? Badania mówią, że gość muzeum spędza przed każdym z dzieł sztuki coraz mniej czasu, statystycznie zaledwie osiem sekund. Muzeum Sztuki próbuje odwrócić tę tendencję. Zachęcamy do przyjrzenia się pięciu wybranym obiektom i oglądania ich powoli. Proponujemy podyskutowanie z innymi zwiedzającymi oraz z naszymi edukatorami, którzy w Dniu Wolnej Sztuki będą obecni przy wybranych pracach od godz. 12.00 (przez godzinę).

W tym roku wytypowanych zostało pięć prac prezentowanych na wystawie „Atlas Nowoczesności. Kolekcja sztuki XX i XXI wieku”:

1. Ali Kazma, „Jean factory”, 2008
2. Wojciech Fangor, „Postaci”, 1950
3. Ewa Partum, „Legalność przestrzeni”, 1971
4. Roman Opałka, „Opisanie świata/1–∞”, 1965
5. Alina Szapocznikow, „Trudny wiek”, 1956

Specjalnie dla osób z dysfunkcją wzroku przygotowano audiodeskrypcję, czyli słowny opis dzieł.

WIĘCEJ 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.