Duchamp, czyli Kartezjusz na rynku (sztuki). Wykład Agnieszki Kluby (WYKŁAD ODWOŁANY)

ms², ul. Ogrodowa 19
Poinformujemy o nowym terminie wykładu

Wykład nawiązujący do wystawy DADA Impuls

W powszechnym przekonaniu dadaiści zastąpili stary model sztuki nowym, w którym autokratyzm gestu twórcy miał unieważnić wcześniejsze założenia, uświęcone absolutem artyzmu.

Ideę tą zweryfikował rynek sztuki. Przypadek Duchampa – jego stosunek do mechanizmów rynkowych i wybierane sposoby zachowania w realiach komercjalizacji – inspiruje do opowieści o dadaizmie osadzonej w rynkowym kontekście.


Agnieszka Kluba – literaturoznawczyni, profesorka Instytutu Badań Literackich PAN. Zajmuje się teorią i historią literatury XIX i XX wieku, w szczególności poezją polskiego i europejskiego modernizmu. Autorka książek "Autoteliczność – referencyjność – niewyrażalność. O nowoczesnej poezji polskiej (1918–1939)" (2004, 2013) oraz "Poemat prozą w Polsce" (2014).

Mapa

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.