Dofinansowanie dla Muzeum Sztuki w Łodzi

Dzięki dwóm projektom, wartym łącznie ponad 27 milionów zł, które otrzymały dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Muzeum Sztuki zyska nowe powierzchnie i zrewitalizuje dotychczas używane budynki.

W ramach pierwszego z nich muzeum rozbuduje i przebuduje znajdujący się na terenie siedziby głównej przy ul. Więckowskiego 36 budynek „J”. Budynek, który ze względu na swój stan pełni obecnie ograniczone funkcje gospodarcze, zostanie wyburzony do wysokości parapetów, a następnie nadbudowany i rozbudowany oraz wyposażony w pełną infrastrukturę techniczną niezbędną dla magazynów, pracowni i warsztatów. W efekcie muzeum zyska zaś nową powierzchnię do przechowywania zbiorów. Całkowita wartość projektu wyniesie 9 439 006,66 zł.

Drugim projektem, który zostanie zrealizowany dzięki Programowi Operacyjnemu Infrastruktura i Środowisko, będzie rewitalizacja infrastruktury muzeum w budynkach B i C wchodzących w skład siedziby głównej muzeum przy ul. Więckowskiego 36. Za kwotę 17 623 896,61 zł zostaną one przebudowane i nadbudowane, a także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, co pozwoli rozwinąć w nich działalność i ofertę zgodną ze standardami stawianymi współcześnie przed muzeum: pojawią się w nim windy, sale do prowadzenia działalności edukacyjnej i realizacji programu towarzyszącego poszczególnym wystawom, zostanie również zmodernizowana biblioteka, w której zbiorach znajdują się unikatowe specjalistyczne pozycje.

Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 6 577 249, 31 i 12 242 057, 01 zł

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.