Cezary Bodzianowski. Do trzech razy sztuka

Bycie aktywnym i kreatywnym w dzisiejszych czasach stało się niemal obywatelskim obowiązkiem. Domagają się tego od nas rządzący, społeczeństwo i gospodarka narodowa. W takich okolicznościach zaniechanie działania wydaje się czymś nieodpowiedzialnym, aspołecznym, wręcz - amoralnym. „Towarzysze, śpijcie szybciej!” – wołali w latach dwudziestych sowieccy satyrycy, Ilf i Pietrow, parodiując ówczesne hasła propagandowe. To samo wołanie zdaje się rozlegać i dzisiaj, a w tle brzmi ostrzeżenie: z każdą przespaną minutą zwiększa się twój dług wobec narodu i ludzkości.
Sztuka to domena kreatywności par excellence, a sztuka akcjonisty Cezarego Bodzianowskiego to czysta aktywność. Tym razem jednak, zamiast kolejnej akcji, Bodzianowski proponuje pomyśleć o zawodach w spaniu. Sugeruje, że nieaktywność również zasługuje na nagrodę. Miejsce na podium, oczywiście jest uzależnione od wyników. I takie podium zamierza zbudować, na dziedzińcu Muzeum Sztuki, na kilka wczesnopopołudniowych godzin 22 września. A więc towarzysze, śpieszcie się spać!

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.