Diedrich Diederichsen: Kiedy wierzyliśmy w magię - inscenizowanie historycznych zerwań i usamodzielniania

ms2, ul. Ogrodowa 19
19 marca, środa, g.18.00 

Wykład z cyklu „Kartografie nieznanego”

Historia nowoczesności i nowoczesnej sztuki jest często pisana jako seria zerwań i tworzenia nowych koncepcji. Wraz z rozwojem awangardy zaczęto coraz częściej wyrażać sceptycyzm w stosunku do mechanizmu kolejnych „izmów” i manifestów. W tak zwanym okresie postmodernizmu, w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych - wystawy zbiorowe, marki galerii i generacje artystów zastąpiły „izmy”. Wykład dotyczył będzie natury zjawiska zerwania i usamodzielniania jako działania na styku rynkowej operacji i tworzenia historii „w czasie rzeczywistym”.

Zainteresowania Diedricha Diederichsena obejmują studia nad wieloma ważnymi zjawiskami w sztuce i kulturze XX wieku. Diederichsen przez wiele lat udzielał się jako krytyk sztuki, jest także profesorem na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu, gdzie zajmuje się sztuką współczesną. Autor książek i publikacji m. in. w ArtForum, Texte Zur Kunst, wykładał na wielu europejskich i amerykańskich uczelniach, m. in. w Merz Academy w Stuttgarcie i w Art Center College of Design w Los Angeles.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.