"Deska do prasowania, którą przepalało żelazko i zaczynało surfować, jak surfer na fali", czyli Koło Klipsa a legenda Galerii Wielka 19

ms2, ul. Ogrodowa 19
25 lutego 2015, środa, g. 18.00 

Wykład Justyny Kowalskiej.

Czy grupa Koło Klipsa mogłaby powstać bez Galerii Wielka 19 w Poznaniu? Te dwa fenomeny narodziły się (i zakończyły) w Poznaniu w tym samym czasie i do dziś, gdy mówi się o Wielkiej 19, to nie sposób nie wspomnieć o Kole Klipsa.

Jak kontekst miejsca tworzy dzieło? Co działo się na podwórku przy ulicy Wielkiej 19? Koło Klipsa nie była grupą działającą w odosobnieniu, ale wyłowioną z szeregu podobnych form ekspresji prezentowanych w Galerii Wielka 19 w latach 80-tych – więc czym się wyróżniała?

Justyna Kowalska - ur. 1979 w Poznaniu, kulturoznawczyni, kuratorka, krytyk sztuki, współzałożycielka Galerii BWA Warszawa. Kończy pisanie książki o Galerii Wielka 19 w Poznaniu. W latach 2004 -2010 pracowała w warszawskiej Galerii Le Guern. Autorka tekstów krytycznych w magazynach artystycznych (m.in. Obieg, Czas Kultury). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu "Młoda Polska" w 2011 roku.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.