David Crowley - Pauline Boty i kino Pop

ms2, ul. Ogrodowa 19
29 kwietnia 2014, wtorek, g. 18.00    

W swoim wystąpieniu David Crowley przedstawi postać Pauline Boty w kontekście kina pop. Skoncentruje się na zjawisku wykorzystania w filmach motywów wywodzących się z estetyki pop-artu. Crowley zaprezentuje w jaki sposób filmowy wizerunek ‘dziewczyny’ w latach 60-tych XX wieku przyczynił się do zmian konwencji filmowej. Problem ten zostanie omówiony na przykładzie nagrań telewizyjnych i filmowych, w tym kariery aktorskiej Pauline Boty oraz filmów autorstwa Jeana Luca Godarda, Very Chytilovej, Dusana Makavejeva. 

David Crowley - ukończył Royal College of Art w Brighton, studiował także na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Interesuje się krytyką oraz badaniem designu. Jego specjalizacją jest historia sztuki i projektowania w Europie Wschodniej w okresie socjalizmu. Jest autorem wielu tekstów dotyczących projektowania w prasie specjalistycznej a także był kuratorem wystaw: „Cold War Modern.Design 1945-1970” (z udziałem prac z kolekcji MSŁ) w Victoria & Albert Museum w 2008 oraz „Dźwięki elektrycznego ciała” 2012-13 (z D. Muzyczukiem) w Muzeum Sztuki w Łodzi i galerii Calvert 22 w Londynie. Od 1999 jest profesorem w Royal Collage of Art w Londynie.

Wstęp wolny.

Partner:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.