Dada-Dekada. Dada-odczyty, dada-lektury i dada-dźwięki

INFO

Miejsce

ms², Ogrodowa 19, sala audiowizualna

Czas

17 listopada 2018, godz. 18:30

Zeszyt dadaistyczny „Nowej Dekady Krakowskiej” został porwany! Ze strzępów informacji, błąkających się to tu, to tam, udało się go zrekonstruować. Tytanicznym wysiłkiem został zwarty w cztery strony okładki. I jest.

BĘDZIEMY GO CZYTAĆ POD CIOSAMI OSTATNIEGO DNIA!

W roku 2016 obchodzono 100 lat inauguracji dadaizmu, jednego z najbardziej żywotnych ruchów awangardowych. Redakcja „Nowej Dekady Krakowskiej”, by uniknąć rozwiązań najbardziej oczywistych – którym sami dadaiści stanowczo i żywiołowo się przeciwstawiali –dopiero w roku kolejnym opublikowała zeszyt „101 lata dada” (nowadekada.pl/dada).

Dada-Dekada stała się także pretekstem do upartego stawiania pytania nie tylko o dziedzictwo, ale i o aktualność dadaizmu. Podczas spotkania w Łodzi autorzy i autorki zmierzą się z pytaniem: Na co przygotowuje nas dada?

Dada-odczyty zaprezentują:

Tomasz Cieślak-Sokołowski,

Jakub Kornhauser

Joanna Parniewska.

Dada-lektury i dźwięki:

Joanna Szumacher,

Marcin Pryt

Paweł Cieślak.

Spotkanie jest jednym z wydarzeń towarzyszących konferencji „Nowe materializmy – języki poezji”, w ramach cyklu „Nowe/stare. Materializm w literaturze, sztuce, krytyce”.

Wstęp: 1 zł, w cenie biletu bezpłatny egzemplarz „Nowej Dekady Krakowskiej” (nr 6/2017)

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.