Czytając Guattariego w ruchu - warsztaty Bartosza Mroczkowskiego

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36

Czas

13.02.2018, wtorek, 17:00-19:00

Warsztaty prowadzone przez Bartosza Mroczkowskiego towarzyszą wystawie Asamblaże. Angela Melitopoulos i Maurizio Lazzarato.

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach pt. Czytając Guattariego w ruchu. Celem warsztatów jest podjęcie wspólnej lektury tekstów francuskiego myśliciela w kontekście wystawy prac Angeli Melitopoulos oraz Maurizio Lazzarato pt. Asamblaże.

Uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnej lektury wybranych tekstów autora The Three Ecologies metodą close reading. Proponowana metoda polega na czytaniu na głos przez każdego z uczestników wybranego fragmentu tekstu w trakcie spotkania. Kolejnym etapem warsztatów będzie wspólna praktyka ruchowa, mająca na celu ucieleśnienie konceptów przedstawionych przez Felixa Guattariego oraz ich interpretacji zaproponowanych przez Angelę Melitopoulos oraz Maurizio Lazzarato.

Zgłoszenia osób chętnych do wzięcia udziału w warsztatach będą przyjmowane do dnia 9 lutego 2018 r. Teksty czytane przez uczestników będą w języku polskim i angielskim. Praktyki ruchowe, które odbędą się w trakcie warsztatów, nie wiążą się z intensywnym wysiłkiem fizycznym, a także nie wymagają żadnego wcześniejszego, specjalnego przygotowania, ani wykształcenia (tanecznego, choreograficznego itp.), czy też innych dodatkowych umiejętności.

Każda z osób zainteresowanych wzięciem udziału w warsztatach jest proszona o przesłanie krótkiej wiadomości mailowej, zawierającej informacje na temat swoich zainteresowań oraz powodów, dla których chce wziąć udział w warsztatach, na adres: bartosz.mroczkowski86@gmail.com. Uczestnictwo w warsztatach zostanie potwierdzone 10 lutego. Ilość miejsc jest ograniczona.


Bartosz Mroczkowski - doktorant w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu, gdzie zajmuje się tematem konceptualizacji i praktyk ciała w perspektywie posthumanizmu i nowego materializmu (2013). Absolwent kierunku filozofia w IF UMK w Toruniu (2011): praca dyplomowa Anty-psychiatria: filozofia i praktyka. Założyciel portalu internetowego Machina Myśli. Razem z Krystyną Lamą Szydłowską organizował transdyscyplinarne warsztaty Praktyka kształtowania wiedzy w ruchu. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół poststrukturalizmu i zagadnienia stawania się (Gilles Deleuze i Felix Guattari), życia w ogóle (zoe), posthumanizmu, feministycznych teorii krytycznych, nowego materializmu, estetyki egzystencji, anty-psychiatrii i szeroko rozumianej cielesności oraz eksperymentów z nią związanych. Razem z Fundacją Sens Ruchu organizował cykl warsztatów Affects and Micropolitics – pool for practice exchange. Publikował w Praktyce Teoretycznej, Machinie Myśli, eCzasKultury oraz serii naukowej Scripta IFK UW.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.