Człowiek, który patrzył wstecz - Aby Warburg, między innymi. Spotkanie z Jeremym Millarem

ms2, ul. Ogrodowa 19
4 kwietnia 2014, piątek, g. 18.00

Spotkanie z cyklu: Szukaj, burz, buduj.

Jeremy Millar jest artystą badającym sposób, w jaki zdarzenia z przeszłości korespondują z naszym rozumieniem i doświadczeniem teraźniejszości. W swoich projektach odwołuje się do ważnych faktów z historii idei, pytając o ich niezrealizowane obietnice i nieprzewidziane konsekwencje.

Spotkanie będzie okazją do pokazania wybranych prac wideo Millara, nawiązujących m. in. do postaci teoretyka kultury Aby’ego Warburga i ukazujących sposób, w jaki wypracowana przez niego metoda zestawiania obrazów może inspirować artystów współczesnych. Spotkanie z Jeremy’m Milllarem zapowiada jego wystawę indywidualną w Muzeum Sztuki, która odnosić się będzie do wspólnej wyprawy Bronisława Malinowskiego i Stanisława Ignacego Witkiewicza w tropiki w 1914 roku. 

Jeremy Millar wykłada w ramach programu Critical Writing in Art and Design w londyńskim Royal College of Art.  Wystawiał wielokrotnie w Wielkiej Brytanii i zagranicą, ostatnio w Southampton City Art Gallery, Turner Contemporary. Był kuratorem wystaw, m.in. Institute of Cultural Anxiety w ICA w Londynie (1994) oraz Speed, w Whitechapel Art Gallery (1998). Opublikował wiele tekstów o sztuce współczesnej i nowoczesnej w periodykach i katalogach wystaw.

Wstęp wolny.

M/W - wystawa Jeremy`ego Millara

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.