Codex Subpartum - wykład Michała Libery

INFO

Miejsce

ms², Ogrodowa 19, sala audiowizualna

 

Czas

6 czerwca 2019, czwartek, godz. 18.00

Wydarzenie towarzyszące wystawie Prototypt 02: Codex Subpartum.

Spotkanie poświęcone będzie muzycznym interpretacjom dzieł plastycznych w ostatnich stu latach. W tym czasie poprzez inspiracje malarstwem i sztukami wizualnymi, muzyka przeszła przynajmniej kilka rewolucji. Jedną z nich z pewnością było zawierzenie, iż praca kompozytora nie musi być ścisłym przekazem informacji dla wykonawcy, ale sama może przypominać malarstwo, niemożliwe do jednoznacznej interpretacji. Tzw. partytury graficzne otworzyły więc zupełnie nowy rozdział w historii interpretacji muzyki. W trakcie spotkania – w odniesieniu do materiałów historycznych a także doświadczeń związanych z przygotowywaniem wystawy Prototypy 02: Codex Subpartum – zastanowimy się nad możliwymi strategiami wykonawczymi w kanonie partytur graficznych a także ponad i obok tego kanonu.

Michał Libera jest socjologiem zajmującym się muzyką od 2003 roku, ostatnio głównie jako dramaturg muzyczny, autor esejów dźwiękowych, oper i eksperymentalnych form radiowych. Prowadzi konceptualno-popowe wydawnictwo płytowe Populista oraz produkuje serie reinterpretacji muzyki z archiwów Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Kurator koncertów, festiwali i programów muzycznych do wystaw, w tym m.in. kurator Pawilonu Polskiego wyróżnionego na 13. Biennale Architektury w Wenecji. Jest autorem zbioru esejów na temat muzyki i słuchania ''Doskonale zwyczajna rzeczywistość''. Wspólnie z Michałem Mendykiem napisali książkę ''M.U.Z.Y.K.A.'', przewodnik po słuchaniu muzyki współczesnej przeznaczony dla dzieci.

Bilety: 1 zł

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.