CO WIDZI GRUPA BUDAPESZT - spotkanie

INFO

Miejsce

ms², Ogrodowa 19, sala audiowizualna

Czas

05.10.2017

5 października 2017, czwartek, godz. 18.00 

Jedną z rzeczy, która połączyła ze sobą członków Grupy Budapeszt, jest zamiłowanie do kina eksperymentalnego. Zarówno same filmy, jak i rozmaite sposoby ich oglądania, stanowią niewyczerpane źródło inspiracji dla kolektywu. Ponieważ jedną z cech filmów eksperymentalnych - a przynajmniej tych, które członkowie Grupy cenią najbardziej - jest ich nieznośna rozciągłość w czasie, dlatego zorganizowanie ich przeglądu przekroczyłoby ramy czasowe wystawy. Na spotkaniu w Muzeum Sztuki Grupa wybierze więc swego rodzaju the best of... scen, ujęć i fragmentów filmów, które legły u podstaw wystawy Sanyofikacja. Cud reprezentacji, m.in. Johna Smitha, Kena Jacobsa i Michaela Snowa. Będą one oplecione opowieścią członków Grupy o tym "co, jak i dlaczego" sprawia, iż filmy te, wiele dekad po swoim powstaniu, mogą być nadal aktualne, oraz oczywiście jaki jest ich związek z procesami sanyofikacji.

Grupa Budapeszt zawiązała się w Budapeszcie. Jej członkami są Igor Krenz, Michał Libera i Daniel Muzyczuk. Grupa zajmuje się sztuką i życiem, badaniem marginesowych zagadnień wynikających z technicznej reprodukcji, ograniczeń myślenia abstrakcjami oraz wyciąganiem radykalnych konsekwencji z dematerializacji rzeczywistości.

Wydarzenie towarzyszące wystawie Igor Krenz. Sanyofikacja. Cud reprezentacji

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.