Byle do wiosny: Paulina Miu Zielińska

ms¹, ul. Więckowskiego 36
20 listopada 2015, piątek, g. 19.00
bilet: 8 zł

„Nazywam się Paulina Miu Zielińska. Miu to nie imię i nie nazwisko. Miu to ja. Moją pasją jest dźwięk – ten który nas otacza i ten, który możemy z siebie wydobyć”.

Działalność Pauliny Miu Zielińskiej rozwija się dwutorowo, ale źródłem obu ścieżek jest fascynacja brzmieniem otaczającego ją świata. Z jednej strony jest to realizowanie nagrań terenowych, rejestrowanie dźwięków, które na co dzień otaczają nas zarówno w przestrzeni miejskiej jak i tych, które możemy usłyszeć w lasach, na bagnach, polach. Ale oprócz działań performatywnych w których Paulina wykorzystuje efekty owych poszukiwań i polowań na dźwięki, artystka realizuje się również jako kompozytorka muzyki do spektakli oraz wystaw, aktorka teatru Węgajty oraz współzałożycielka polsko-niemieckiej grupy artystycznej KUZKA, w której tworzy razem z Janem-Tage Kühlingiem. W ramach Pracowni Głosu Wędrującego prowadzi zajęcia wokalne oraz warsztaty kreatywnej pracy z głosem.

https://soundcloud.com/mjol

 

„Byle do wiosny” to cykl wydarzeń, podczas których muzyka styka się ze sztukami wizualnymi – seria spotkań dźwięku z obrazem, z działaniem performatywnym, ze swoistym rodzajem pojmowania brzmienia jako tożsamego z twórcą, jego osobą, gestem czy obrazem video. Do cyklu zaproszono artystki odnoszące się w swojej twórczości do muzyki. Dzięki temu potencjał relacji pomiędzy muzyką a sztukami wizualnymi będzie eksplorowany i rozpoznawany w praktyce.

Ubiegłoroczna edycja „Byle do wiosny” skoncentrowała się na męskiej twórczości. Rok 2015 przynosi zmianę. Tym razem zaproszone zostały artystki skupiające się na muzyce i sztukach audiowizualnych, aby ukazać ich podejście do eksperymentów dźwiękowych. To również próba nawiązania do Her Noise, projektu mającego na celu zaprezentowanie różnorodnego odbioru muzyki i sztuki, patrząc przez pryzmat płci.

Zaproszeni goście tworzą muzykę, performance dźwiękowe i audiowizualne, opierając się na brzmieniach wytwarzanych za pomocą urządzeń elektronicznych. Wspólnym mianownikiem jest prąd i to, co można z jego udziałem stworzyć. „Byle do wiosny” to seria wydarzeń, które próbują odpowiedzieć na pytania: co znajduje się między muzyką a sztukami wizualnymi? Czym są muzyczne działania performatywne?

Kuratorka: Joanna Szumacher

Patronat medialny: Feminoteka, FYH, Glissando, Miej Miejsce, Radio Żak, Plaster, Trzecia Fala

Mapa

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.