Byle do wiosny. Anna Zaradny

ms¹, ul. Więckowskiego 36
31 marca 2016, czwartek, g. 19.00
bilet: 8 zł

Anna Zaradny to artystka dźwiękowa i wizualna, kompozytorka, instrumentalistka, współtwórczyni Musica Genera Festival oraz wytwórni Musica Genera.

Twórczość Anny Zaradny realizuje się w sztuce  dźwiękowej i wizualnej. Jako kompozytorka i instrumentalistka porusza się w szerokim spektrum od akustycznej muzyki improwizowanej, o minimalistycznym współczesnym idiomie, do złożonej strukturalnie i kompozycyjnie całkowicie elektronicznej, eksperymentalnej formy.

Prace o charakterze wizualnym Zaradny tworzy głównie w formie instalacji, obiektu, fotografii i video. Artystka posługuje się w nich środkami abstrakcji, mikroobiektami dźwiękowymi i architektonicznymi, światłem i przestrzenią.  Prace te cechuje wieloznaczność koncepcji i relacji pomiędzy ideami a medium formy.

Artystka realizuje projekty na całym świecie, ostatnie ważniejsze prezentacje to m.in. wystawy w: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Galeria Starter w Warszawie, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, SiILBERKUPPE w Berlinie, Kunst Werke w Berlinie, oraz koncerty w ramach festiwali: 

El Nicho Aural Festival (Mexico City), Unsound Festiwal (New York), Exploratory Music From Poland Super-Deluxe (Tokyo, Japan), What is music? (Sydney, Melbourne), All Ears (Oslo). Dyskografia Anny Zaradny obejmuje nagrania solowe i projekty z m.in. Robertem Piotrowiczem, Burkhardem Stanglem, Tony Buckiem, Corem Fuhlerem, Kasperem T Toeplitzem. Jest również autorką muzyki do spektakli teatralnych i projektów multimedialnych. Laureatka nagrody publiczności 5. edycji konkursu „Spojrzenia 2011 – Nagroda Fundacji Deutsche Bank”.

Więcej informacji o artystce:
annazaradny.net
soundcloud.com/annazaradny
annazaradny.bandcamp.com 


„Byle do wiosny” to cykl wydarzeń, podczas których muzyka styka się ze sztukami wizualnymi – seria spotkań dźwięku z obrazem, działaniem performatywnym, a także ze swoistym rodzajem pojmowania brzmienia jako tożsamego z twórcą. Do cyklu zaproszono artystki odnoszące się w swojej twórczości do muzyki. Dzięki temu potencjał relacji pomiędzy muzyką a sztukami wizualnymi jest eksplorowany i rozpoznawany w praktyce.

Ubiegłoroczna edycja „Byle do wiosny” skoncentrowana była na męskiej twórczości. Rok 2015 i 2016 przynoszą zmianę. Tym razem zaproszone zostały artystki skupiające się na muzyce i sztukach audiowizualnych. To również próba nawiązania do Her Noise, projektu mającego na celu zaprezentowanie różnorodnego odbioru muzyki i sztuki, patrząc przez pryzmat płci.

Zaproszeni goście tworzą muzykę, performanse dźwiękowe i audiowizualne, opierając się na brzmieniach wytwarzanych za pomocą urządzeń elektronicznych. Wspólnym mianownikiem jest prąd i to, co można z jego udziałem stworzyć. „Byle do wiosny” to seria wydarzeń, które próbują odpowiedzieć na pytania: co znajduje się między muzyką a sztukami wizualnymi? Czym są muzyczne działania performatywne?

Kuratorka: Joanna Szumacher

Patronat medialny: Feminoteka, FYH, Glissando, Miej Miejsce, Radio Żak, Plaster, Trzecia Fala, 5kilokultury

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.