Breaking the Frame. Reżyseria: Marielle Nitosławska

ms2, ul. Ogrodowa 19
6 lutego 2014, czwartek, g. 18.00

Kanada, 2012, 100 min.

Breaking the Frame (Przełamując ramy) to osobisty filmowy portret wybitnej nowojorskiej artystki Carolee Schneemann. Film jest formą medytacji na temat ciała, prywatności oraz eksplorowanych przez artystkę przestrzeni fizycznych i konceptualnych. Spojrzenie z perspektywy dokumentu prowokuje do zastanowienia się nad granicami malarstwa, literatury, performansu i filmu. Film poprzedzi wprowadzenie Klio Krajewskiej, kuratorki międzynarodowych projektów artystycznych, która regularnie współpracuje z Biennale WRO jako członek zespołu kuratorów.

Marielle Nitoslawska — reżyserka i operatorka filmowa, historyk sztuki. Profesor Uniwersytetu Concordia w Montrealu. Urodzona w Kanadzie, mieszkała w Łodzi w czasie studiów na  PWSFTviT. Na przełomie lat 70. i 80. współpracowała z Warsztatem Formy Filmowej, aktywnie uczestniczyła w działaniach łódzkiego środowiska artystycznego zainteresowanego nowi mediami.

Carolee Schneemann – (ur. 1939) artystka realizująca interdyscyplinarne projekty, szczególnie zainteresowana problemami ciała, seksualności i płci. Prace Schemman prezentowane były m.in. Museum of Contemporary Art w Los Angeles, the Whitney Museum of American Art, Centrum Georges Pompidou w Paryżu, Museum of Modern Art w Nowym Jorku czy Moderna Musset w Sztokholmie.

Klio Krajewska - (ur. 1982) kuratorka międzynarodowych projektów artystycznych, konsultantka w dziedzinie urbanistyki społecznej. Regularnie współpracuje z Biennale WRO jako członek zespołu kuratorów. Od 2009 przygotowuje i moderuje sympozja stanowiące integralną część Biennale (Expanded City, Alternative Now, Pioneering Values).

Pokaz zorganizowany we współpracy z WRO Art Center.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.