BNNT i Paweł Kulczyński - koncerty w ramach LDZ Music Festival

ms1, Więckowskiego 36
8 czerwca 2014, niedziela, g. 18.00

BNNT - Konrad Smoleński i Daniel Szwed specjalizują się w soundbombingu: „niespodziewanych interwencjach dźwiękowych w przestrzeni publicznej”. Przy wykorzystaniu Bomby – stereofonicznego instrumentu strunowego produkcji własnej – oraz perkusji kreują bezkompromisowe i dźwiękowe szaleństwo będące wypadkową noise, math rocka i porażającą próbą przełożenia wojny na język muzyki. Konrad Smoleński reprezentował Polskę na Biennale w Wenecji w zeszłym roku.

Paweł Kulczyński - Artysta dźwiękowy i eksperymentujący muzyk, organizator niebanalnych koncertów plenerowych oraz instalacji dźwiękowych, jak też zapalony budowniczy instrumentów analogowych. Miłośnik brzmień ekstremalnych. Zainteresowany obecnie społecznymi i przestrzennymi kontekstami muzyki, fenomenologią audiosfery i akustyką, zjawiskami losowymi, konceptualizmem, lenistwem i nudą, działaniem pozornym oraz psychodelią. Używa wielu narzędzi: DIY electronics, wideo, fotografii, buduje instalacje i instrumenty.

LDZ Music Festival to młode, alternatywne zjawisko na polskiej scenie festiwalowej. W toku dwóch edycji LDZ wypracował sobie markę na mapie małych, kameralnych festiwali w Polsce i wyspecjalizował się w prezentowaniu najbardziej wartościowych i najlepiej zapowiadających się niezależnych zjawisk na rodzimej scenie muzycznej. Pierwsze dwie edycje (czerwiec 2012 i 2013) przyciągnęły setki łodzian i przyjezdnych, cieszyły się zainteresowaniem mediów i zdobyły bardzo dobre recenzje.

W dotychczasowych edycjach zaprezentowano niezależnych twórców rozpoznawanych w kraju i zagranicą (takich jak kIRk, Napszykłat, Etamski, Msza święta w Altonie, Stara Rzeka, Michał Biela), a także zorganizowano mini-targi niezależnych polskich wytwórni płytowych (Few Quiet People, MIK Musik, Qulturap, Oficyna Biedota, InnerGun, Latarnia,
Requiem).

Bilety na tegoroczną edycję festiwalu LDZ MUSIC FESTIVAL dostępne są na terenie całej Polski za pośrednictwem salonów Empik, sieci Media Markt (i w innych popularnych bileteriach) oraz drogą elektroniczną na stronie: http://www.eventim.pl/ldz-music-festival. W dniu koncertu bilety do nabycia również w Muzeum Sztuki - ms1.

Cena biletu jednodniowego wynosi 25 zł

Więcej informacji: http://ldzfestival.pl/

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.