Beatrice Gibson: "Umysł tygrysa" i "Potrzebna muzyka"

ms2 ul. Ogrodowa 19
6 marca 2014, czwartek, g. 18.00

„Potrzebna muzyka”, Wielka Brytania, 2008, 28 min

„Umysł tygrysa”, Wielka Brytania, 2012, 23 min

Dwa filmy Beatrice Gibson, których konstrukcja jest oparta na kompozycjach Corneliusa Cardewa i Roberta Ashleya. Autorka wykorzystuje narrację charakterystyczną dla opowieści science fiction i kryminału oraz scenografię opartą na modernistycznych budowlach, żeby przenieść dyskusję o modernizmie na teren fikcji.

Beatrice Gibson (ur.  1978 roku) jest absolwentką filozofii na Manchester University. W latach 1999-2003 mieszkała w Bombaju, gdzie wraz z Vishwas Kulkarni była współzałożycielką internetowego dziennika i kolektywu artystycznego o nazwie „Nungu”. W 2003 roku Gibson wróciła do Londynu, aby podjąć studia magisterskie na Wydziale Kultury Wizualnej w Goldsmith College. Jej praktyka artystyczna dotyka zagadnień polityki i poetyki codzienności. Do tworzenia swoich prac używa różnorodnych mediów.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.