Atlas nowoczesności: Śladem fotografii

ms2 ul. Ogrodowa 19
7 czerwca 2014, sobota, g. 11.00
13 czerwca 2014, piątek, g. 17.30

Czy przedwojenne zdjęcia polskiej wsi mogą być interesujące tylko dla etnografów? Czy XIX-wieczne, atelierowe  portrety anonimowych osób stały się już tylko materiałem do badań nad historią ubioru? Wprawdzie widzimy tylko to, co jest zawarte w fotografii, ale percepcja obrazu odnosi się do wielu innych doświadczeń. Dzięki temu można dopowiedzieć o wiele więcej, niż pokazuje uchwycony na zdjęciu fragment rzeczywistości.

Fotografia, awangardowa i tradycyjna, amatorska i artystyczna, reklamowa, pamiątkowa, reportażowa stała się przedmiotem zainteresowania kuratorów nowej odsłony kolekcji Muzeum Sztuki: „Kolekcja Sztuki XX i XXI wieku. Atlas nowoczesności”. Wraz z fotomontażem, fotokolażem i fotografią „w ruchu” – filmem,  jest medium mocno reprezentowanym na galerii.

Współpraca:

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.