Atlas nowoczesności - oprowadzanie kuratorskie Jarosława Suchana

ms2, ul. Ogrodowa 19
1 lutego 2015, niedziela, godz. 17:00 

"Atlas nowoczesności" to snuta za pomocą dzieł sztuki z kolekcji Muzeum opowieść o nowoczesności i jej znaczeniu dla nas dzisiaj. Podczas najbliższego spotkania na ekspozycji jej narratorem będzie dyrektor Muzeum Sztuki i kurator wystawy Jarosław Suchan.

Zgromadzone na wystawie prace z Kolekcji Sztuki XX i XXI wieku zaprezentowane zostały w kontekście epoki i formacji kulturowej, którą nazywamy nowoczesnością. Czym nowoczesność była dla awangardowych twórców a czym jest dla nas dzisiaj? Czy zdajemy sobie sprawę, jakie zmiany przyniosła w naszym życiu i czy jesteśmy z nich zadowoleni? Wreszcie, czy obwieszczany koniec nowoczesnej epoki i nadejście nowych czasów, w których miałyby obowiązywać inne paradygmaty rzeczywiście nastąpił? O tych i innych zagadnieniach będzie można porozmawiać na oprowadzaniu kuratorskim.

„Atlas nowoczesności” to kolejny etap rozpoczętych osiem lat temu prac nad kolekcją Muzeum Sztuki, których celem jest badanie, reinterpretacja i aktualizowanie znaczeń znajdujących się w niej dzieł. Wystawa tworzy „kolaż” reprezentujący różne estetyki i różne artystyczne postawy. Stawia pytania o to, jak zmieniał się charakter takich zjawisk, jak: emancypacja, autonomia, industrializacja, kapitał, urbanizacja, eksperyment, mechanizacja czy rewolucja.

Wstęp wolny.

Atlas nowoczesności - folder wystawy

Film z cyklu ms opus

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.