"Atak na Pałac Zimowy" - oprowadzanie kuratorskie!

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36

Czas

07.04.2018, godz. 12:00

Po piątkowym wernisażu warto zebrać siły i raz jeszcze udać się na Więckowskiego 36. W sobotę 7 kwietnia, w samo południe, zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Atak na Pałac Zimowy w towarzystwie jej kuratorek - Inke Arns i Sylvii Sasse. Taka okazja, by osobiście porozmawiać ze znawczyniami tematu prędko się nie powtórzy!

Prof Sylvia Sasse ukończyła slawistykę i germanistykę na uniwersytecie w Konstancji, w ramach stypendium DAAD studiowała także w Petersburgu i Moskwie. Jej praca dyplomowa dotyczyła filozofii języka moskiewskiego konceptualizmu. Od 1999 roku była autorką i współautorką zajęć i kursów na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim oraz w Centrum Badań Literaturo i Kulturoznawczych w Berlinie, gdzie zajmowała się m.in. tematem spowiedzi i wyznania winy w rosyjskiej literaturze oraz koncepcji estetycznej reakcji we wczesnym modernizmie sowieckim. Od 2003 roku współpracuje z Fundacją Humboldta oraz UC Berkeley. Do 2009 roku była profesorką na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie, gdzie zajmowała się literaturą i kulturą wschodniosłowiańską. Od 2008 roku zajmuje stanowisko profesorki literatury słowiańskiej na Uniwersytecie w Zurychu.

Dr Inke Arns to od 2005 roku kuratorka i dyrektorka artystyczna Hartware MedienKunstVerein w Dortmundzie. Od 1993 roku pracowała jako niezależna kuratorka, pisarka i teoretyczka specjalizująca się w sztuce mediów, kulturach sieci i Europie Wschodniej. Studiowała m.in. literaturę rosyjską, politologię i historię sztuki w Berlinie oraz w Amsterdamie (1988-96). W 2004 roku uzyskała doktorat na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Dotyczył on paradygmatycznej zmiany w sposobie, w jaki artyści odzwierciedlają historyczną awangardę i pojęcie utopii w projektach sztuki wizualnej i medialnej w latach 80. i 90. w (byłej) Jugosławii i Rosji.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.