Andrzej Czarnacki. Spotkanie z artystą

ms2ul. Ogrodowa 19
16 kwietnia 2015, czwartek, g. 18.00

Spotkanie z cyklu Szukaj, Burz, Buduj,  towarzyszące wystawie skłonność uparta

Prezentowana w ms1 wystawa Andrzeja Czarnackiego przedstawia koncepcję świata dynamicznego,  pojmowanego jako wielość zmagających się ze sobą sił. W swojej twórczości Czarnacki poszukuje najbardziej adekwatnych środków wizualizacji pojęć z pogranicza filozofii, sztuki i humanistyki.

Artystę interesują relacje podmiotu i otoczenia, dlatego przenosi on swą działalność – w analogii do artystów konceptualnych – w sferę idei. Dla ich unaocznienia posługuje się różnymi mediami, jak rysunek, obraz na płótnie, akcja, instalacja czy tekst.

Spotkanie dotyczyć będzie źródeł dojrzałej twórczości Czarnackiego – jego prac o charakterze performansów z lat 90. Artysta przedstawi i skomentuje dokumentację prac zrealizowanych w ramach cykli biblioteka aprioryczna i fryzjer aprioryczny.

Wystawie towarzyszy katalog, który będzie można nabyć przed spotkaniem w muzealnej księgarni.

Wstęp wolny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.