Obszar wspólny oprowadza po "Peer-to-peer"

INFO

Miejsce

ms2, Ogrodowa 19, przestrzeń wystawy "Peer-to-peer"

Czas

25 października 2018, godz. 17:00

Wydarzenie towarzyszące wystawie „Peer-to-Peer. Praktyki kolektywne w nowej sztuce”.

Zapraszamy na specjalne oprowadzanie po wystawie „Peer-to-Peer. Praktyki kolektywne w nowej sztuce” poprowadzone z perspektywy Fundacji Obszar Wspólny. Podczas spaceru po ekspozycji zobaczyć będzie można zarówno prace duetów jak i liczniejszych grup, poświęcone kwestiom związanym z szeregiem współczesnych zjawisk, takich jak kultura korporacyjna i przymus produktywności, różne formy i wymiary bycia razem czy emancypacyjny potencjał niesiony przez technologię.

Podczas oprowadzania Obszar Wspólny odniesie się do kolektywności i różnych jej form, także tych spoza pola sztuki. Wspólnie z uczestnikami zastanowimy się nad motywacjami skłaniającymi różne grupy do kolektywnej pracy oraz poruszymy zagadnienie „ukrytego” kolektywnego autorstwa czy też autorstwa „rozproszonego”.

Przedstawimy również, zainicjowany przez Paula Sochackiego oraz Marię Ines Plaza Lazo, projektArts of the Working Class – wielojęzyczny magazyn o biedzie, bogactwie i sztuce, który tworzony jest wspólnotowo. Jego dystrybucja opiera się na zasadach bezpośredniej ekonomii społecznej, a pełen odbiór wymaga spotkania z innymi i wspólnego czytania. Podczas oprowadzania będzie można nabyć kopię magazynu.

Obszar Wspólny poszerza zakres interakcji łódzko-ludzkich, buduje wspólnotę wokół wydarzeń kulturalnych, koncertów, spotkań literackich, filozoficznych, muzycznych, warsztatów i wystaw.

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.