Spotkania na antresoli: Archiwa Łodzi Kaliskiej

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, czytelnia na antresoli

Czas

27 czerwca 2019, czwartek, g. 16:30

Prowadzenie

Marta Pierzchała

40. rocznica powstania Łodzi Kaliskiej. Spotkanie poświęcone archiwom grupy

Dla grupy twórczej, która powstała w 1979 roku 40. rocznica to idealny moment na podjęcie rozmów na temat tworzenia archiwum. Jest to okazja do przejrzenia materiałów towarzyszących tworzeniu sztuki, zajrzenia do dokumentów z teczek specjalnych, druków ulotnych i albumów, a także upublicznienia pewnych informacji „spoza kadru”, na przykład dotyczących instalacji „Czysta sztuka” zrealizowanej w toalecie Muzeum Sztuki w Łodzi. Będzie to również szansa zapoznania się z artefaktami wydobytymi z prywatnych zbiorów artystów.

Spotkanie rozpocznie się wygłoszeniem referatu o związkach Łodzi Kaliskiej z Muzeum Sztuki. Motywem przewodnim będzie podsumowanie wystaw Łodzi Kaliskiej zorganizowanych w muzeum oraz pokaz zdjęć dokumentujących wernisaże. Na slajdach udostępniona zostanie również seria reprodukcji prac Łodzi Kaliskiej znajdujących się w kolekcji muzeum oraz prac wybranych przez artystów z prywatnych zbiorów. Całość skomentują na żywo członkowie grupy. W drugiej części spotkania uczestnicy oraz zaproszeni artyści przejdą do zwiedzania instalacji „Czysta sztuka”, która znajduje się w bramie wjazdowej muzeum. Instalacja powstała w 1999 z okazji 20-lecia grupy. Wewnątrz artyści odpowiedzą o podstawowych założeniach, które towarzyszyły przygotowaniu tej pracy.

Spotkania na antresoli to cykl otwartych wykładów i dyskusji przybliżających publiczności bogate zasoby biblioteki Muzeum Sztuki w Łodzi. Spotkania odbywają się w każdy ostatni lub przedostatni czwartek miesiąca o stałej godzinie 16.30, w czytelni na antresoli Muzeum Sztuki w Łodzi.

Bilet: 1 zł

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.