Otwarty warsztat kontakt improwizacji, prowadzenie: Witold Jurewicz

ms2, ul. Ogrodowa 19
20 września 2013, piątek, g. 17.17
21 września 2013, sobota, g. 17.17

Witold Jurewicz, kluczowa postać polskiego tańca współczesnego, poprowadzi dwudniowy otwarty warsztat dotyczący improwizacji dla osób, które nie mają tanecznego doświadczenia.

Program opierać się będzie na poszukiwaniu ruchu zgodnego z indywidualną motoryką ciała w relacji z przestrzenią wystawy, czyli najbliższym otoczeniem uczestnika. Jedną z proponowanych metod będzie „czasowe wyłączanie zmysłów”, przygotowujące do odmiennego spojrzenia na przestrzeń i działania w niej. Jurewicz pokaże także ćwiczenia poszerzające świadomość ciała i ruchu, oparte na metodzie, którą rozwija od wielu lat.

Witold Jurewicz – nauczyciel tańca, choreograf, reżyser, performer, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek: choreografia), PPSKAK w Kaliszu i kursów instruktorskich w całym kraju. Założyciel, dyrektor artystyczny i choreograf Teatru Tańca Alter. W latach 1992-2008 dyrektor artystyczny Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu. Autor programu nauczania tańca współczesnego i teorii ruchu. Twórca techniki ruchu wykorzystującej punkt podparcia jako podstawę do ruchu zgodnego z indywidualną motoryką ciała. Współpracuje z teatrami dramatycznymi w całej Polsce, m.in.: Teatrem im. Jaracza w Łodzi, Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem im. Słowackiego w Krakowie, Teatrem Polskim w Poznaniu, oraz Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy, reżyserował ruch w dziesiątkach przedstawień. Bierze udział w licznych projektach tanecznych i teatralnych. Prowadzi warsztaty w kraju i zagranicą.

Program warsztatu obejmuje dwa dni – w zajęciach należy uczestniczyć zarówno w piątek, jak i w sobotę.

Warsztat bezpłatny. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w g. 8.00 - 16.00.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.