Warsztaty z turlania

ms2, ul. Ogrodowa 19

Warsztaty edukacyjne dla dzieci od lat 7:
7 września 2013, sobota, g. 11.11

Warsztaty familijne dla dzieci od lat 4 z rodzicami:
7 września 2013, sobota, g. 13.13

Warsztat będzie specjalnie przygotowany tak, by dzieci i ich opiekunowie mogli wspólnie poznać podstawowe zasady kontakt improwizacji. W bezpiecznych warunkach będą mogli poeksperymentować z grawitacją, ciężarem oraz podstawowymi właściwościami ruchu. Skupiając się na punkcie kontaktu i byciu tu i teraz, mali goście wspólnie odkryją zaskakujące rozwiązania i doświadczać będą przyjemności  improwizowania.

Warsztaty poprowadzi: Jacek Owczarek – choreograf, pedagog tańca współczesnego i improwizacji. Był tancerzem w Teatrze Tańca Alter Witolda Jurewicza, współpracował z Teatrem Bretoncaffe. Stworzył autorską metodę pracy nad improwizacją sceniczną, opartą na kontakt improwizacji, badającą zależności i wpływy rozmaitych kanałów zmysłowych (słuch, dotyk, głos) na ruch.  Reżyserował ruch sceniczny m.in. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, Teatrze Starym w Krakowie Teatrze Nowym i Pinokio w Łodzi. Od 1996 uczy tańca i kontakt improwizacji, jest wykładowcą na Akademii Muzycznej w Łodzi. Założył w Łodzi Pracownię Fizyczną.

Warsztat towarzyszy wystawie Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca
Kuratorki / redaktorki: Sonia Nieśpiałowska-Owczarek, Katarzyna Słoboda

Obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8.00 – 16.00.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.