Warsztat na Zachętę - Jadwiga Sawicka. W co ubiera się sztuka?

ms2, ul. Ogrodowa 19
11 kwietnia 2014, piątek, g. 12.12 

Muzeum Sztuki w Łodzi, Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki i Fundacja Kultury bez Barier zapraszają osoby dorosłe z dysfunkcją wzroku i słuchu na warsztat poświęcony twórczości Jadwigi Sawickiej. (Spotkanie z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na Polski Język Migowy)

Jakie wrażenie wywołuje w nas  widok pustego ubrania? Jak wyobrażamy sobie osoby, które nosiły elementy garderoby fotografowane przez artystkę, rzeźbione z plasteliny lub namalowane na płótnie? Dlaczego Sawicka wykonuje właśnie takie prace? Stwórzmy wspólną instalację z ubrań. Za ich pomocą spróbujemy opisać emocje.

Ubranie jest ważnym motywem twórczości Jadwigi Sawickiej. Części garderoby artystka fotografuje, lepi z plasteliny albo maluje na płótnie. Pośród ulepionych marynarek, spodni i spódnic jest również kostium kąpielowy z 1999 roku, znajdujący się w kolekcji Zachęty. W czasie spotkania będzie można obejrzeć tyflografikę tego dzieła i wysłuchać audiodeskrypcji. Opowiemy też o pracy autorstwa Jadwigi Sawickiej ze zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi.

"Twoje ubranko też może być dowodem na harmonię świata. To jest negatyw - wypełń go kształtem". (Jadwiga Sawicka) Zapraszamy do wysłuchania wykładu i udziału w warsztatach, które przybliżą sylwetkę i twórczość artystki.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują zapisy: tel. 605 060 063 e-mail: edu.ms2@msl.org.pl

Zbiórka w holu głównym ms2. 

Wolontariusze mogą odebrać Państwa z przystanku, domu czy wskazanego miejsca w Łodzi. Jeśli istnieje taka potrzeba prosimy o kontakt: tel. 605 060 063 e-mail: edu.ms2@msl.org.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.