Techne, ars i antysztuka. 27 wieków definicji

Wykład z cyklu Korespondencje. Wykłady o sztuce prowadzi Barbara Kaczorowska.

Co Banksy ma wspólnego z jaskiniowcami? Czy Marylin Monroe była boginią Wenus XX wieku? Co różni egipską piramidę i centrum handlowe? Czy obcięte ucho Vincenta van Gogha to body art? Co Jeff Koons tworzyłby w Pompejach? Czy publiczność współczesnych biennale pielgrzymuje?

Sobotnie wykłady w ms2 o godz. 11:11 odpowiadają na podobne pytania. Komparatystyczne narracje w cyklu Korespondencje. Wykłady o sztuce budują kładki, wiadukty i mosty przez dziesiątki wieków historii sztuki. Po to, by pokazać sztukę najnowszą w kontekście tego, co oswojone przez tysiąclecia. A równocześnie po to, by to, co niesłusznie odłożone w  mrokach archiwum, obejrzeć w nowym, w zupełnie zaskakującym świetle.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.