Premiera Kulturanka

Muzeum Sztuki w Łodzi, TVP KULTURA, Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) i Opus FILM zapraszają na premierę "Kulturanka" do ms2, ul. Ogrodowa 19.
Wszystkie dzieci, które razem z nami obejrzą pierwszy odcinek programu, dostaną kolorowankę zaprojektowaną przez artystkę Elżbietę Jabłońską i projektanta Jakuba Stępnia.

W sali audiowizualnej ms2 można będzie zobaczyć pierwszy odcinek nowego, cyklicznego programu o sztuce współczesnej dla dzieci. Po transmisji można będzie spotkać realizatorów: dzieci – Cecylię, Helenkę, Julię, Marysię, Antka, Janka, Wiktora i Wojtka, małych ekspertów od sztuki współczesnej, a także dorosłych - reżysera Artura Frątczaka, prowadzących Barbarę Kaczorowską i Leszka Karczewskiego oraz wiele innych gości z telewizyjnej ekipy. Razem zrealizowali oni już dziesięć 25-minutowych odcinków programu, w których zagadki nowoczesnej sztuki odkrywają warsztaty, sądy uliczne, animacje.

Zdjęcia do programu trwały przez dwa tygodnie, w sierpniu i wrześniu, w muzeum, ale także w zoo, w sali baletowej, w komisariacie policji, na basenie, w sklepie spożywczym… W Kulturanku wszystko niesie artystyczny potencjał, a sztukę współczesną może czuć każdy, nie tylko artyści i koneserzy. Dlatego Kulturanek jest skierowany nie tylko do dzieci w wieku 7-12 lat, ale także do ich rodziców i nauczycieli, którzy dostaną w nim recepty, jak mówić i działać wobec uniwersum sztuk wizualnych.

Pierwszy odcinek „Kulturanka”: TVP KULTURA, sobota, 29 września, g. 11.20

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.