Obrazy nie z natury

ms2, ul Ogrodowa 19
14 listopada 2014, g. 13:30 

Malarstwo nie zawsze odtwarza rzeczywistość. Dla Władysława Strzemińskiego malarstwo tworzyła przede wszystkim farba na płótnie. W cyklu kompozycji unistycznych Strzemińskiego nie ma naśladowania natury, sugestii światłocienia, kontrastów walorowych czy kolorystycznych, ani hierarchii elementów. Jest tylko farba, a specjalny sposób jej nałożenia decyduje o unikatowej fakturze.

W trakcie warsztatu "Obrazy nie z natury" każdy będzie mógł wcielić się w rolę zarówno widza, jak i twórcy. Zbadamy, z czego składa się obraz unistyczny i jak można oddać go słowami. Sprawdzimy również, czy unizm może oddziaływać na inny zmysł niż wzrok.

Fundacja Kultury bez Barier i Muzeum Sztuki w Łodzi zapraszają osoby z niepełnosprawnością wzroku i słuchu na spotkanie z cyklu "Warsztat na Zachętę". Odbędzie się ono 14 listopada 2014 roku w ms2 - Muzeum Sztuki w Łodzi (ul.Ogrodowa 19). Początek o godz. 13:30.

Wstęp jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc (ich liczba jest ograniczona). Zgłoszenia przyjmują Paulina Gul i Robert Więckowski:

Paulina
e-mail: paulina@kulturabezbarier.org
sms: 502 741 022

Robert
tel: 501 533 371
Zapewniamy audiodeskrypcję, tyflografiki i tłumacza języka migowego.

Spotkanie jest organizowane w ramach projektu "Warsztat na Zachętę", dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.