Niech się święci 1 maja

Warsztat dla dorosłych w ramach wystawy Robotnicy opuszczają miejsca pracy. Prowadzi Katarzyna Gołębiowska/Leszek Karczewski.

Jak twórczością oddać sprawiedliwość pracy? Jak w porządku symbolicznym oddać empiryczną aktywność? Czy praca to tylko produkcja i „realna” zmiana rzeczywistości? Jak mówić o pracy, która sama jest symboliczna? I czy tworzenie nie jest pracą? Czy artysta sam nie pracuje? Czy możliwe jest doświadczenie estetyczne poza dziełem sztuki? Czy lekarka, hydraulik, kucharz, nauczycielka nie tworzą dzieł sztuki?
Spotkanie w przestrzeni ekspozycji Robotnicy opuszczają miejsca pracy będzie dotyczyło sposobów reprezentacji pojęcia pracy. Efekty materialne warsztatu staną się częścią wystawy. W ten sposób praca stanie się dziełem sztuki.
Obowiązują zapisy pod nr tel. 605 060 063. Liczba uczestników bardzo ograniczona.
Koszt warsztatu 5 zł.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.