Warsztat edukacyjny dla najmłodszych. Od lat 4
Prowadzi Leszek Karczewski/Agnieszka Wojciechowska-Sej.


Mówić o zwierzętach w muzeum, w której nie ma żadnego zwierzaka, to nie lada sztuka. Jeszcze większym wyczynem jest je przedstawić. Ale wyobraźnia dzieci poradzi sobie nawet z tak trudnym zadaniem.
Żel do włosów, mazaki, pianka silikonowa, pastele, makaron, krepina, mąka, włóczka, dżem – dzięki tak różnorodnym materiałom dzieci tworzą w ms2 zoo, nie uciekając się przy tym do bezpośredniej figuracji, ale powtarzając gest abstrakcjonistów. Autorzy warsztatów odwołują się do zjawiska synestezji i idei korespondencji sztuk. Na plan pierwszy wysuwają jakości proste, takie jak: bryła, faktura, barwa, rytm... Dzieci decydują, które techniki są najlepsze dla przedstawienia danych zwierząt. Nietypowemu przyjrzeniu się zwierzakom i pobudzeniu twórczych skojarzeń służy także ruch i muzyka.

W warsztatach mogą wziąć udział dzieci powyżej czwartego roku życia.
wstęp: 4,50 od osoby

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy
Zapisy na warsztaty przyjmuje: Marta Wlazeł
tel. 0 605 060 063
Ilość miejsc ograniczona

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.