Warsztat edukacyjny dla najmłodszych w cyklu Pół kwadrata małolata. Prowadzi Agnieszka Wojciechowska-Sej.
Mówić o zwierzętach w muzeum, w której nie ma żadnego zwierzaka, to nie lada sztuka. Jeszcze większym wyczynem jest je przedstawić. Ale wyobraźnia dzieci poradzi sobie nawet z tak trudnym zadaniem.
Żel do włosów, makaron, mąka – m.in. dzięki tym materiałom dzieci będą miały okazję stworzyć w Muzeum zoo, nie uciekając się przy tym do bezpośredniej figuracji. W tym celu autorzy warsztatów odwołają się do zjawiska synestezji i korespondencji sztuk. Na plan pierwszy wysuną jakości, takie jak: bryła, faktura, barwa i rytm. Dzieci zdecydują także, które techniki plastyczne są najlepsze dla przedstawienia danych zwierząt. Nietypowemu przyjrzeniu się zwierzakom i pobudzeniu twórczych skojarzeń posłużą także ruch i muzyka.
Obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.