Ferie do kwadratu

W soboty - g. 13, od wtorku do piątku - g. 11 i 13.30

W czasie ferii dzieci będę mogły wziąć udział w specjalnie na tę okazję zorganizowanych warsztatach. Zajęcia zaplanowano od wtorku do piątku na godziny 11 i 13.30.
W pierwszym tygodniu ferii, od 27 do 30 stycznia, Muzeum zaprasza na warsztaty Mu-zoo-um, które poprzez zabawę pomogą dzieciom rozwinąć umiejętności abstrakcyjnego myślenia i kojarzenia. Materiały takie jak: żel do włosów, mąka i makaron, posłużą małym uczestnikom warsztatu stworzyć w Muzeum zoo, nie uciekając się przy tym do bezpośredniej figuracji. Dzieci zdecydują także, które techniki plastyczne są najlepsze dla przedstawienia danych zwierząt.

Na kolejny tydzień, od 3 do 6 lutego, zaplanowano warsztaty Frajda za friko, w czasie których dzieci wcielą się w małych marszandów. Przekonają się ile kosztuje sztuka, czy dzieła sztuki, podobnie jak zabawki, muszą być wykonane z drogich materiałów, aby zwrócić czyjąś uwagę i czy zawsze przeznaczone są do tego, by podziwiać je z daleka. Znaczną część warsztatu wypełni uczestnikom wykonanie z tanich materiałów własnych dzieł oraz zabawa nimi. Dzieła-zabawki przywołają niesłusznie zapomniane „niskobudżetowe” gry i zabawy.
Dodatkowo bez zmian będą odbywały się warsztaty sobotnie. Już 31 stycznia Muzeum zaprasza na premierę warsztatu Gnecione-plecione. Dzięki najnowszej propozycji zajęć, dzieci będą miały okazję stać się małymi rzeźbiarzami. Klasycznymi lub awangardowymi – według własnego uznania. Natomiast 7 lutego dzieci będą mogły wziąć udział w znanych już zajęciach pt. Mu-zoo-um.
W warsztatach mogą wziąć udział dzieci powyżej czwartego roku życia. Opiekunowie zapłacą za wstęp tyle samo, co mali uczestnicy warsztatów, czyli 4,50 zł.


3-6.02.09, g. 11 i 13.30 – Ferie2: Frajda za friko
7.02.09, g. 13 – warsztat dla dzieci Mu-zoo-um

Na wszystkie warsztaty zapisy przyjmuje: Marta Wlazeł
tel. 0 605 060 063
Ilość miejsc ograniczona

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.