Akcja artystyczna "Kamienny kadisz"

Cmentarz Żydowski w Szczekocinach, ul Marii Konopnickiej
3 lipca 2016, niedziela, godz. 10:00

Autorka i prowadząca akcję: Barbara Kaczorowska

Tegoroczne działania są kontynuacją wieloletniej edukacyjnej i artystycznej współpracy z Gminą Szczekociny i  Zespołem Szkół w Szczekocinach. Jednoczą wspólne, często trudne tematy, które warto, zdaniem wszystkich współdziałających stron, przepracowywać za pomocą medium sztuki.

Finałowa akcja Kamienny kadisz została poprzedzona kilkudniowymi warsztatami artystyczno-społecznymi z młodzieżą Zespołu Szkół w Szczekocinach wokół tematów przywracania pamięci, upamiętniania i wzajemnego (po)rozumienia się. Efektem jest kilkanaście zaskakujących, dyskretnych i osobistych upamiętnień na terenie Szczekocin oraz 161 kamieni kadisza. Kadisz, modlitwa wypowiadana na cmentarzu i gest położenia kamienia staną się ramą dla performatywnej akcji artystycznej. Każda osoba obecna w tym miejscu i czasie może stać się współtwórcą kolektywnego dzieła.

 Przebieg spotkania:

przemówienia okolicznościowe,
kadisz, zapalenie świec, złożenie kamieni,
akcja artystyczna Kamienny kadisz,
izraelskie śniadanie. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.